İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS

marketlerlogo2.png

icsayfa-statik-ustler-1.gif

anasayfadikeysagust-2.gif

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

“Cumhurbaşkanımız yalnız değildir”

(2 Duygu)
(3 Duygu)
(3 Duygu)
(1 Duygu)
(4 Duygu)
(2 Duygu)
(1 Duygu)
 

Muğla Önder İmam Hatipliler Derneği Milas buluşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek mesajı yayınladı.
100117cumhurbaskani_6c76b.jpg
Milas Şehit Murat İnci İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği, Milas İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneğince düzenlenen sabah kahvaltısında sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve veliler bir araya geldi.
Etkinliğe AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Muğla Kardeşlik ve Dayanışma Platformu Başkanı ve Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Bölge Müdürü Cavit Okur, Ensar Vakfı Milas Temsilcisi ve AK Parti İlçe Başkanı Levent Akyer, Muğla Önder İmam Hatipliler Derneği İl Temsilcisi Sefa Kara, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal da katıldı.
Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda daha sonra konuşmalar gerçekleştirildi. AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, cumhurbaşkanlığı sistemine ilişkin açıklamasında, “Herkes 15 Temmuz’u referans alıyor ama bana göre operasyonda AK Parti’yi kapatma davasıyla beraber başladı. AK Parti’nin kapatma davasıyla başlayan süreç 15 Temmuz’da zirve yaptı. Ama bununla birlikte sadece bizleri değil, tüm milletin egemenliğine inanan, bayrağını seven herkese yapıldı. Benim tahminim bu, referandum bitene kadar devam edecek. Bugünkü birlik beraberliğimiz çok önemli. Bunların tek amacı hain terörü kim destekliyorsa, bunların amacı millete kendi cumhurbaşkanını seçtirmemektir. Sizlerin desteğine Recep Tayyip Erdoğan’ın her zamankinden daha çok ihtiyacı var.” ifadelerini kullandı.
Milas Kaymakamı Eren Arslan, sevgi, saygı ve dayanışmaya ihtiyaç duyulduğundan söz ederek, “Bu hafta sonu bu güzel ortamda sizlerle birlikte olduğum için memnuniyet duydum. Ülkemizin son yıllarda, özellikle son bir yıl içinde yaşadığı ve dünya ülkelerinde örneği görülmeyen olayları gördük ve şahit olduk. Bu mücadeleyi bu inancı besleyen karakterden birisi olan imam hatip okulları gerek eğitim kalitesi olarak gerek nitelik olarak gerekse sayısal olarak artması geleceğimiz açısından önemlidir. Gerçekten her şeyden daha çok bu ülkede birbirimize olan sevgiye saygıya, dayanışmaya ve yardımlaşmaya ihtiyacımız var. Birbirimizi sevmek bize Allah’ın emridir. Biz birbirimizi sevdiğimiz zaman aslında Allah’ın emrini yerine getiriyoruz. Biz birbirimizi sevdikten sonra inanıyorum ki hiçbir güç odağı amacına ulaşamayacaktır.” diye konuştu.
Muğla Kardeşlik ve Dayanışma Platformu Başkanı ve Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Bölge Müdürü Cavit Okur da, “Sadece İslam Enstitüsüne gidebilen imam hatipliden bugün Türkiye’nin her mevkisinde olan bir duruma geldik. İmam hatipliden başbakan da çıkar cumhurbaşkanı da. En önemlisi dinini, vatanını seven, hiçbir zaman hain olmayan insan çıkar. Rus büyükelçisini öldüren de imam hatipli diye söylenti çıkarmaya çalıştılar. Ancak bizden hiçbir zaman insan öldüren militan çıkmaz. Son dönemlerde hiçbir imam hatibi devlet yaptırmadı, devlet yaptırdı.” diye konuştu.
Ensar Vakfı Milas Temsilcisi Levent Akyer de, “Bu etkinliğin yıllık olarak devamını diliyorum. Kardeşlik ve Birlik Platformu olarak imam hatip okulumuza ne gerekiyorsa destek olmaya devam ettik. Halk eğitimde açılan kurslarla imam hatipte okuyan öğrencilerimize gücümüz yettiğinde destek olduk, olmaya da devam edeceğiz.” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Bal da “Bu yıl imam hatip okullarının akademik başarıda başarılı olduğunu gördük. İlçemizdeki 32 okul arasında 6’ıncı oldu. Verdiğiniz desteklere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
TERÖRE KINAMA
Kahvaltının ardından Muğla Önder İmam Hatipliler Derneği ve bileşenlerince teröre kınama açıklaması yapıldı. Muğla Önder İmam Hatipliler Derneği Temsilcisi Sefa Kara tarafından okunana açıklamada, "Ülkemiz üzerinde kirli bir oyun oynanmak isteniyor. Sözde birbiriyle ilgisi olmayan PKK, DAEŞ, FETÖ gibi terör örgütlerinin hepsi, aynı dönemde ülkemizi hedef alıyor. Terör saldırılarıyla birliğimiz ve beraberliğimiz bozulmak isteniyor. Önce 15 Temmuz darbe girişimi, geçen hafta İstanbul'da polisimize, şimdi Kayseri'de askerimize yapılan hain saldırı, arkasından İzmir’de Kahraman Polisimiz Fethi Sekin ve Adliye memurumuz Musa Canın şehit olması. Bu derece aşağılık ve kahpece bir hainliği dünyada çok az millet yaşamıştır. Ama başaramıyorlar, başaramadıkça vahşileşiyorlar. Hesap edemedikleri şu; Onlar polisimize, askerimize el uzattıkça, bu millet polisine ve askerine daha fazla sahip çıkıyor, daha sıkı bağrına basıyor. Onlar saldırdıkça bu millet birbirine daha fazla kenetleniyor. Biz bin yıldır bu topraklardayız. Bin yıldır hainliğin her türlüsünü gördük. Ama bütün hainlerin hesabını da kestik, bu tuzakların hepsini de bozduk. Birlik ve bütünlüğümüze her zaman sahip çıktık. Şer odakları bilmelidir ki; Dün olduğu gibi bugün de aziz milletimiz bir olarak, diri olarak, tek vücut ve tek yürek olarak tüm kirli planları ve senaryoları boşa çıkaracaktır.” dendi.
Açıklama şöyle devam etti: “Bizler İmam Hatip okulları mezunları ve mensupları olarak Terörü kınıyoruz. PKK, DAEŞ, FETÖ imam Hatiplerden asla beslenemez. Son günlerde imam hatipler ve özellikle Diyanet işleri Başkanlığımıza karşı çirkin iftira kampanyaları halkımızı nezdinde karşılığını bulamadı. Sosyal Medyada üzerinden kahramanlık yapmaya çalışan Amerikan ve İsrail Uşakları, bu milleti asla korkutamayacaktır. İmam Hatipliler olarak bizler Diyanetimize sahip çıkıyoruz. İmam Hatipliler bu ülkenin Dinini en doğru şekilde anlatılması için önemli bir okuldur. Bizler Kuran'ı Kerim ve Peygamber Efendimizin hadisleri ışığında hareket ederiz. İmam Hatipliler olarak Cumhurbaşkanımızın arkasındayız, Cumhurbaşkanımız yalnız değildir."

 

100117milimder_11_251b5.JPG

 

100117milimder_10_0940a.JPG

 

100117milimder_9_5eb6a.JPG

 

100117milimder_8_909ee.JPG

 

100117milimder_7_0ac2f.JPG

 

100117milimder_6_7a3bd.JPG

 

100117milimder_5_f2030.JPG

 

100117milimder_4_13271.JPG

 

100117milimder_3_7113c.JPG

 

100117milimder_2_12a5c.JPG

 

100117milimder_1_79879.JPG

sag-dik-2.gif
Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Siren sesinin sebebi ortaya çıktı
GS taraftarları şampiyonluğu kutladı
Dikkatsizlik ve ihmal orman yangını çıkardı
Ölümü Milas’ta da üzüntüyle karşılandı
Coşkuyla 99. yıl kutlandı…
Bilim Fuarı’nda projelerini sergilediler
Hekatomnos’ta sanat geçidi yaşandı
 İlk iftar yemeği Burgaz Mahallesi’nde verildi

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

HELIX_NO_MODULE_OFFCANVAS

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech